Augu lampas, LED lampas siltumnīcām

Augu lampas, LED lampas siltumnīcām

Atbrīvojiet savu augu potenciālu, izmantojot augstākās kvalitātes LED augu lampas siltumnīcām! Neatkarīgi no tā, vai esat pieredzējis dārzkopis vai kaislīgs augu entuziasts, mūsu jaunākās tehnoloģijas ir izstrādātas, lai maksimāli palielinātu augu augšanu un ražu. Mūsu lampas stādu audzēšanai ir lieliski piemērotas jaunu stādu kopšanai un dzīves sākumam. Pievienojieties veiksmīgu audzētāju kopienai, kas paļaujas uz modernajām LED siltumnīcu lampām un izbaudiet ātrāku augu augšanas ātrumu un veselīgākus stādus, nodrošinot ideālu vidi to attīstībai.

Augu lampas stādu audzēšanai

Engel Lighting ražotais Optimus LED rūpnīcas gaismeklis ir pirmais gaismeklis tirgū ar WÜRTH LED un rada ļoti efektīvus un ārkārtīgi efektīvus gaismas spektrus ar efektivitāti 2,3-3,1 umol/j/m²/s ar jaudu līdz 1260 PPFD ( 30 cm attālumā). Optimāls gaismas sadalījums, ļoti ilgs kalpošanas laiks un IP67 sertifikācija. Tas nozīmē, ka gaismeklis ir putekļu necaurlaidīgs, un to var pat īslaicīgi iegremdēt ūdenī. Ir pieejami četri dažādi gaismas spektri, kas ļauj mērķēt uz augiem daudz precīzāk, nekā tas ir iespējams ar parastu pilnu spektru. Jums tas nozīmē lielāku ražu ar zemākām enerģijas izmaksām.

Optimus LED augu gaisma ir modulāri paplašināma gan horizontāli, gan vertikāli, un tādējādi to var izmantot dažādos veidos. Darbības laikā ir iespējama nepārtraukta aptumšošana. Līniju bez vilcināšanās var izmantot siltumnīcās ar augstu mitruma līmeni, un, pateicoties modernajai balstiekārtai, to var viegli uzstādīt horizontāli un vertikāli. Optimālu gaismas sadalījumu nodrošina 120° staru kūļa leņķis, kas garantē vienmērīgu augu augšanu. Mēs ar prieku sniegsim jums padomu par pareizā gaismas spektra izvēli. Starp citu, Optimus ir pieejams arī kā daudzkanālu gaismeklis. Šeit var mainīt gaismekļa spektru, kas nodrošina ideālus apstākļus izpētei.

Galvenās iezīmes: IP67 sertifikācija, 100% aizsargāta pret putekļiem un smiltīm, ārkārtīgi ilgs kalpošanas laiks, uzlabota veiktspēja, 1,3 m² dzesēšanas virsma un līdz ar to ļoti zema termiskā pretestība. Garantija līdz 5 gadiem.

Augu lampas, LED lampas siltumnīcām

Augu lampas, LED lampas siltumnīcām, lampas stādu audzēšanai, siltumnīcu apgaismojums, fito lampas, augu audzēšanas lampas.

LED lampas stādu audzēšanai

Augi no sēklas dīgšanas līdz ziedēšanai un sēklu ražošanai ir atkarīgi no gaismas visu savu dzīves ciklu. Augi neuzņem visu gaismas spektru (saules starojumu), bet selektīvi absorbē piemērotu viļņgaru atbilstoši saviem vajadzībām. Hlorofili (hlorofils a un b) ir svarīga loma fotosintēzē, bet tie nav vienīgie krāsu vielas. Augiem ir arī citi fotosintētiskie pigmenti, kas pazīstami kā antenas pigmenti (piemēram, karotenoīdi β-karotīns, zeaksantīns, likopēns un luteīns u.c.), kas piedalās gaismas absorbcijā un spēlē nozīmīgu lomu fotosintēzē.

LED ir pusvadītāju diodes veids, kas ļauj kontrolēt spektrālo sastāvu un pielāgot gaismas intensitāti, lai to pielāgotu auga fotoreceptoriem, nodrošinot labāku augšanu un ietekmējot auga morfoloģiju, kā arī dažādas fizioloģiskās procesus, piemēram, ziedēšanu un fotosintētisko efektivitāti. Vairāki pētījumi ir apstiprinājuši augu veiksmīgu audzēšanu, izmantojot LED apgaismojumu.

Piemēram, salātu biomases raža palielinājās, kad sarkanā LED izstarotās gaismas viļņu garums palielinājās no 660 līdz 690 nm. Zilās LED (440 un 476 nm) kombinācija ar sarkanajām LED izraisīja augstāku hlorofila attiecību ķīniešu kāpostu augos. Pozitīvas ietekmes zilā (400-500 nm) LED gaismas kombinācijā ar sarkanu LED gaismu uz zaļo dārzeņu augšanu un uzturvērtību ir parādītas vairākos eksperimentos. Sarkanā LED (640 nm) gaismas izmantošana kā vienīgā avota rezultātā palielinājās antociānu satura sarkanā lapu kāpostā. Zaļā (495-566 nm) un dzeltenā (566-589 nm) gaismas iegulšana veicina fotosintēzi, oranžā (589-627 nm) optimizē maksimālo fotosintēzi, savukārt sarkanā gaismas (627-770 nm) veicina ziedēšanu un stieņa pagarināšanos. Vairāki dārzkopības eksperimenti ar kartupeļiem, redīsiem un salātiem ir parādījuši, ka augstāka biomase un lapu platība ir saistīta ar zilā (400-500 nm) gaismas izmantošanu.

Svarīgākā gaismas spektra daļa ir 400–700 nm, kas pazīstama kā fotosintētiski aktīvais starojums (PAR), un tā atbilst vairāk vai mazāk cilvēka acs uztveramajam redzamajam spektram.

Tālā infrasarkanā (IR) gaisma, kas pārsniedz 770 nm un rada sasilšanas efektu, arī ir svarīga augšanas procesā. Tālās infrasarkanās (730 nm) gaismas izmantošana kopā ar sarkanām (640 nm) izraisīja kopējās biomases un lapu garuma palielināšanos, bet nomāca antociānu un antioksidantu potenciālu. Tālās infrasarkanās (735 nm) gaismas pievienošana pie sarkanās (660 nm) LED gaismas saldajam piparam rezultēja augstākos augus ar lielāku stieņa biomasi nekā tikai sarkanās LED gaismas.

Saules starojums var tikt sadalīts trīs viļņu joslās:

  • ultravioletā (UV), kas atbilst vilņu garumiem mazākiem par 400 nm un var izraisīt ādas bojājumus augstās enerģijas dēļ;
  • redzamā gaismā, kas atrodas 380-770 nm vilņu joslā un ietver fotosintētiski aktīvo radiāciju (PAR) (400-700 nm). Dažādām redzamās gaismas krāsām, kas atbilst dažādām vilņu joslām, var nebūt vienāda funkcija attiecībā uz augu attīstību;
  • infrasarkanā (IR), kas ir lielāka par 770 nm un rada sasilšanas efektu. Sarkanās: tālā infrasarkanās (R: FR) attiecība ir ļoti svarīga augiem, jo tā ietekmē augu augšanas reakciju.

Sarkanā (630-720 nm) gaismas ir nepieciešama fotosintētiskā aparāta un fotosintēzes attīstībai. Tā ir būtiska stumbra augšanai, kā arī lapu paplašināšanai. Šis vilnis regulē arī ziedēšanu, mierības periodus un sēklu dīgšanu.

Zilā (400-520 nm) gaismas ir svarīga hlorofila sintēzei, hloroplastu attīstībai, stomatu atvēršanai un fotomorfozēzei. Zilā gaismā jābūt rūpīgi sajauktai ar gaismu citos spektrālajos diapazonos, jo pārmērīga šī vilņu garuma gaismas iedarbība var ietekmēt dažu augu sugas augšanu. Zilā spektra gaismas iedarbība arī ietekmē augā esošā hlorofila saturu un lapas biezumu.

Zaļā (500–600 nm) gaismas spēj iekļūt cauri bieziem augstu koku lapu kroņiem, lai atbalstītu lapas zemākajā kāpņu slānī. Tikai zaļa gaisma paša par sevi nepietiekami tiek absorbeļļota no auga, bet, to izmantojot kopā ar sarkanu, zilu un tālā infrasarkanu gaismu, zaļā gaismā noteikti parādīsies svarīgas fizioloģiskas ietekmes. Zaļā gaismas papildinājums uzlaboja salātu augšanu zem sarkanās un zilās LED gaismas. Zaļas LED ar augstu PPF (300 µmol/m-2/s-1) ir visefektīvākās, lai uzlabotu salātu augšanu.

Tālā infrasarkanā LED gaismas (700–725 nm), kas atrodas ārpus PAR, ir pierādīts, ka atbalsta augu augšanu un fotosintēzi. Tālā infrasarkanā gaismā iet cauri bieziem augstiem koku kroņiem, lai atbalstītu lapu augšanu zemākajā daļā. Turklāt saskarsme ar IR gaismu samazina laiku, kas nepieciešams augam ziedēt. Vēl viena tālās infrasarkanās gaismas priekšrocība ir tā, ka augi, kas pakļauti šim vilņu garumam, tendējumam veidot lielākas lapas nekā tie, kas nav pakļauti gaismas šajā spektrā.

Atšķirīgi sarkanās (660, 670, 680 un 690 nm) un zilās (430, 440, 460 un 475 nm) gaismas vilņu garumi var atšķirīgi ietekmēt augus atkarībā no augu sugas.

Zaļā (525 nm) LED gaismas ietekme uz Arabidopsis augiem dīgšanu parādīja, ka augi, kuri audzēti zaļā, sarkanā un zilā LED gaismā, ir garāki nekā tie, kas audzēti tikai sarkanā (630 nm) un zilā (470 nm) gaismā.

Zaļā + sarkanā + zilā + tālā infrasarkanā gaismas ietekme uz fotomorfozi un ziedēšanu ir pierādīta. Zaļā, sarkanā, zilā un tālā infrasarkanā gaismas vilņu dažādu kombināciju eksperimenti (ko nodrošina LED diodes) būtu noderīgi, lai noteiktu optimālo vilņu garumu konkrētām augu sugām. Gaismas reakcijas spektra pētījumu rezultāti varētu tikt izmantoti, lai izstrādātu energoefektīvu pielāgotu gaismas reakcijas spektru konkrētām augu sugām.

Tā kā augi no sēklinieka līdz nobriešanai un pēc tam no ziedēšanas līdz augļu veidošanai izmanto dažādus krāsu spektrus, ideāla LED gaismas krāsu spektrs katram augšanas posmam ir atšķirīgs. Labākais krāsu spektrs arī ir atkarīgs no auga veida, ko cenšaties audzēt. Tas var kļūt ļoti sarežģīts un svarīgs komerciāliem audzētājiem, kuri vēlas maksimāli izmantot rezultātus.

Tas arī liecina, ka gaismas ietekme var palielināt dārzeņu uzturvērtību un uzlabot antioksidantu stāvokli: palielināties karotenoīdiem, vitamīnam C, antociāniem un polifenoliem. Nākotnē arvien vairāk pētījumu palīdzēs labāk saprast, kā gaismas ietekmē augu augšanu.

Uzzināt vairāk var ražotāja lapā šeit.